Akumulator


W każdym samochodzie akumulator służy do zasilania urządzeń elektrycznych gdy silnik spalinowy jest wyłączony. Akumulator jest jedną z centralnych części całego układu elektrycznego pojazdu, bez niego ani rusz…

Dlatego weryfikację stanu akumulatora, a także wymianę oraz dobór nowego akumulatora możecie Państwo powierzyć naszym mechanikom. 

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do sprawdzenia i weryfikacji stanu akumulatora w Państwa samochodzie.
  • Co warto wiedzieć o akumulatorach?
  • Rodzaje akumulatorów
Akumulatory stosowane w samochodach podzielić można na cztery podstawowe grupy:
  • klasyczny kwasowo-ołowiowy - to najstarszy typ akumulatora.
  • żelowy - w tym typie akumulatora, płynny elektrolit zastąpiony został specjalnym żelem powstałym z wymieszania kwasu siarkowego z krzemionką.
  • AGM (skrót: Absorbent Glass Mat) oznacza akumulator z separatorami wykonanymi z mat z mikrowłókien szklanych lub włókna polimerowego całkowicie pochłaniającego elektrolit.
  • EFB/AFB/ECM - to akumulatory o wydłużonej wytrzymałości. Pod względem budowy wykorzystują większy zbiornik elektrolitu, płyty ze stopu ołowiu, wapnia i cyny oraz dwustronne separatory z mikrowłókien polietylenu i poliestru.
Odpowiedni lub wymagany typ akumulatora zależny jest od typu samochodu oraz od zaawansowania jego systemów elektrycznych i elektronicznych. Przy wyborze akumulatora należy zwrócić uwagę na jego wymiary fizyczne, stronę plusa i minusa, a także parametry wartości prądu. 

Dlatego weryfikację stanu akumulatora, a także wymianę oraz dobór nowego akumulatora możecie Państwo powierzyć naszemu serwisowi. 
Zagłębiając się w temat akumulatorów, warto również poznać takie określenia, jak akumulator obsługowy oraz bezobsługowy.
Ten pierwszy dotyczy tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które należy co jakiś czas kontrolować w celu dolania odpowiedniego płynu. Konieczne będzie uzupełnianie poziomu elektrolitu, co odbywa się poprzez dolanie wody destylowanej.
Akumulatory bezobsługowe nie wymagają kontroli poziomu elektrolitu. Nie musisz więc wówczas spoglądać na obudowę akumulatora w celu określenia prawidłowego poziomu płynu.

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do sprawdzenia i weryfikacji stanu akumulatora w Państwa samochodzie.
Szybki kontakt
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 8:00 - 16:00
Wtorek: 8:00 - 16:00
Środa: 8:00 - 16:00
Czwartek: 8:00 - 16:00
Piątek: 8:00 - 16:00
Sobota: 8:00 - 13:00
Niedziela: nieczynne
Dojazd
Dojazd
Telefon
Telefon