Serwis automatycznych skrzyni biegów


Automatyczna skrzynia biegów zapewnia kierowcy komfort i wygodę. Cechą nadrzędną automatycznych skrzyni, jest samodzielna zmiana biegów dostosowana do obrotów silnika pozwala na uzyskanie lepszej płynności i niesamowitego komfortu podczas jazdy. 

Regularne serwisowanie automatycznej skrzyni biegów zapewni prawidłową pracę skrzyni, wydłuży jej żywotność, jak również pomoże uniknąć dużych kosztów naprawy.
  • Wymiana oleju w skrzyniach automatycznych
  • Objawy uszkodzenia automatycznej skrzyni biegów
Istnieją dwa rodzaje wymiany: dynamiczna i statyczna (grawitacyjna).
  • Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest procesem, który umożliwia wymianę całego oleju w układzie.
  • Przy wymianie metodą statyczną (grawitacyjną) wymieniane jest zaledwie 40-60% płynów. Reszta pozostaje w przewodach, sterowniku i konwerterze. Tak naprawdę, wymiana statyczna to rozmieszanie nowego oleju w starym.
Pierwszym sygnałem sugerującym uszkodzenie skrzyni może być szarpnięcie przy zmianie biegu lub problemy z wybieraniem biegów. Do alarmujących sygnałów, które mogą wskazywać na problemy ze skrzynią automatyczną, należy zaliczyć między innymi:
  • wyciek oleju – może to oznaczać nieszczelność układu, ponieważ skrzynia automatyczna nie zużywa oleju, a jego poziom powinien być stały.
  • poślizg na sprzęgłach – jeśli przy zwiększaniu obrotów, silnik hałasuje, zaś auto nie przyspiesza, może być to powodem ślizgania się wewnętrznych sprzęgieł.
  • spalony olej w skrzyni – wyczuwalny zapach spalenizny może świadczyć o przegrzaniu oleju przekładniowego i jednocześnie uszkodzeniu skrzyni. 
Serwisujemy samochody z automatycznymi skrzyniami biegów. Posiadamy najwyższej jakości urządzenia do dynamicznej wymiany oleju. 
Szybki kontakt
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 8:00 - 16:00
Wtorek: 8:00 - 16:00
Środa: 8:00 - 16:00
Czwartek: 8:00 - 16:00
Piątek: 8:00 - 16:00
Sobota: 8:00 - 13:00
Niedziela: nieczynne
Dojazd
Dojazd
Telefon
Telefon