Serwis klimatyzacji


Sprawna i czysta klimatyzacja to dla Państwa – komfort i bezpieczeństwo jazdy.
  • Czym jest klimatyzacja?
  • Problemy z układem klimatyzacji – niepokojące objawy
Wbrew pozorom, układ klimatyzacji jest stosunkowo prosty, a zasada działania mało skomplikowana. Jest to układ zamknięty składającym się z kilku elementów (kompresora, skraplacza, osuszacza, zaworu rozprężającego, parownika i wiatraka wentylatora), jak również z przewodów, zarówno sztywnych jak i elastycznych. 

Najpopularniejszym czynnikiem klimatyzacji jest substancja o oznaczeniu R-134a. W nowszych samochodach stosowany jest już czynnik R-1234yf, mniej szkodliwy dla środowiska, ale zdecydowanie droższy.

Klimatyzacja stosowana jest w samochodach, by zapewnić kierowcy i pasażerom przyjemną temperaturę wewnątrz auta (przede wszystkim w upalne dni) oraz aby pozbyć się wilgoci z szyb i wnętrza kabiny (w pochmurne i zimne dni).
Podstawowym objawem awarii układu klimatyzacji jest brak chłodzenia, czyli zimnego powietrza w kabinie samochodu. Inne, bardzo często występujące objawy to zaparowane szyby i nieprzyjemny zapach wydobywający się z otworów układu wentylacji. 

Z najwyższą starannością zadbamy o klimatyzację w Państwa samochodzie, a jeśli będzie konieczność to ustalimy nieszczelność i naprawimy układ klimatyzacji.
Szybki kontakt
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 8:00 - 16:00
Wtorek: 8:00 - 16:00
Środa: 8:00 - 16:00
Czwartek: 8:00 - 16:00
Piątek: 8:00 - 16:00
Sobota: 8:00 - 13:00
Niedziela: nieczynne
Dojazd
Dojazd
Telefon
Telefon